Przenieś swój biznes do sieci – nie tylko na czas epidemii

  • by
Biznes w trakcie koronawirusa

Zastanawiasz się, jak zarabiać w czasie epidemii? Nadal nie wiesz, jak swoją firmę przenieść do sieci? Wygląda na to, że koronawirus zostanie z nami jeszcze przez kilka miesięcy – zobacz, co możesz zrobić, by przetrwać ten trudny czas.

Grupy i fora

Nie każdą działalność można przenieść do Internetu. Często słyszałeś to od swoich znajomych. Koronawirus pokazał jednak, że nawet najmniej oczywista branża, może świadczyć swoje usługi za pośrednictwem Facebooka, Instagrama czy Twittera. Kluczem do sukcesu jest stworzenie społeczności, która w momencie kryzysu, będzie chciała nadal korzystać ze Twoich usług. Pomocna może okazać się do tego facebookowa grupa, gdzie będziesz mógł przedstawić swoje produkty.

Warto też skorzystać z już istniejących społeczności. Przykładowo – jeżeli sprzedajesz ubrania, poszukaj więc grup, które interesują się takim tematem. Możesz wówczas zorganizować transmisję live i prawie face to face, sprzedać kurtkę z najnowszej kolekcji. Ciekawą opcją jest skorzystanie z grup lokalnych, szczególnie jeśli Twoje produkty można odebrać osobiście, w punkcie handlowym.

Grupy to także świetne miejsce dla osób, które chcą sprzedać swoją wiedzę. Ludzie uczą się przez całe życie, więc żaden koronawirus nie powstrzyma np. korepetycji lub zajęć dodatkowych. Przykładowo – jesteś lektorem z j.angielskiego. Zaplanuj swój kurs, przeprowadź dwie/trzy darmowe lekcje online. Może któryś z twoich widzów z czasem stanie się twoim klientem? Po kilku bezpłatnych zajęciach, możesz skorzystać np. z aplikacji, która umożliwi Ci pobieranie płatności za wykonywane usługi.

Sklep online

Jeżeli prowadzisz działalność handlową, jesteś w uprzywilejowanej sytuacji – na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, pozwalających na sprzedaż on-line. Jeżeli nie czujesz się pewnie w samodzielnym programowaniu lub nie chcesz poświęcać dodatkowych środków na zespół programistów, możesz skorzystać z rozwiązań SAAS (Software As A Service), takich jak Shoper, Shoplo czy Wix.

Są to platformy udostępniające wizualne edytory, które za pomocą kilku kliknięć pozwalają na opracowanie wyglądu strony. Podstawowa konfiguracja sposobu wysyłki czy płatności również nie nastręcza zbytnich trudności, a dzięki licznej społeczności użytkowników nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedzi na większość pytań. Korzystanie z takiego oprogramowania wiąże się jedynie z opłatą niewielkiego, miesięcznego abonamentu.

Innym wygodnym rozwiązaniem jest skorzystanie z oprogramowania typu Open Source (np. PrestaShop czy Magento). Tego typu sklepy to dobre rozwiązanie dla bardziej zaawansowanych użytkowników – wymagają podstawowej znajomości konfiguracji serwera, instalacji oprogramowania oraz administracji domenami. Uruchomienie sklepu jest nieco bardziej pracochłonne, natomiast pozwala na praktycznie nieograniczoną rozbudowę o dodatkowe moduły i funkcjonalności. Korzystanie z tego typu sklepów jest bezpłatne, jedynie raz na rok należy opłacić hosting i domenę.

Aplikacja do konsultacji biznesowych

W naszym poradniku znajdziesz też coś dla branży usługowej. Pandemia koronawirusa znacznie ograniczyła możliwości zarobkowania korepetytorom, trenerom personalnym czy konsultantom. Część z nich udostępnia swoje usługi za pośrednictwem Skype, Zooma czy Facebooka. O ile takie rozwiązanie sprawdza się w relacjach ze stałymi Klientami, o tyle problematyczne może być pozyskiwanie nowych usługobiorców i uzyskanie od nich płatności za wykonaną pracę.

Na pomoc branży przychodzi aplikacja PaySteer. Umożliwia ona odbywanie płatnych konsultacji, rozliczanych minutowo za pośrednictwem podpiętej do konta karty kredytowej. Użytkownicy płacą dokładnie za tyle czasu, ile wykorzystali, a usługodawcy otrzymują płatność “od razu”, bezpośrednio po wykonanym połączeniu.

Aplikacja jest dostępna za darmo zarówno w Sklepie Play jak i w AppStore.

Chcesz wiedzieć więcej – napisz do nas!

Od kilku lat pomagamy naszym Klientom przenosić tradycyjne biznesy do świata online. Dzięki wdrożonym zmianom w funkcjonowaniu firmy są lepiej przygotowani na obecną sytuację i mogą kontynuować działalność. Jeżeli chcesz uzyskać dopasowaną do Twoich potrzeb pomoc, skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo, na Facebooku, Skypie lub w aplikacji PaySteer – od zawsze jesteśmy online 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *