Jak zdalnie zarządzać firmą? Użyj aplikacji do projektów grupowych!

  • by
Jak zdalnie zarządzać firmą - aplikacja Asana

źródło: blog.asana.com

 

Jak zdalnie zarządzać firmą? Codziennie powstają dziesiątki aplikacji, które ułatwiają koordynowanie projektów grupowych, a także umożliwiają realizowanie swoich prac nawet podczas wakacyjnego urlopu. W co warto wyposażyć swojego smartfona i dzięki jakiej aplikacji możemy nadzorować prace zespołu z perspektywy plażowego leżaka?

Odpowiedź pierwsza: ASANA

Pierwszą wartą uwagi aplikacją jest ASANA. Jest to założony w 2008 r. przez Dustina Moskovitza i Justina Rosensteina serwis ułatwiający zarządzaniem licznymi projektami. Choć jak widać, aplikacja istnieje na rynku już od wielu lat, to jednak jej ciągłe udoskonalanie pozwala na utrzymanie pierwszej pozycji wśród powszechnie używanych narzędzi. Użytkownicy wymieniają takie zalety jak: szybkość działania, elastyczność, intuicyjność, skróty klawiaturowe i przyjemny design. Za kolejny atut ASANY można uznać możliwość tworzenia wielu obszarów roboczych. Mogą posiadać one nieskończoną ilość zadań, gdzie każdy z grupy może wprowadzić swoją notatkę, tag, termin oraz na bieżąco komentować aktualny stan prac nad projektem.

Dużym plusem, jest także brak reklam, które w dużej mierze mogłyby rozpraszać uwagę użytkowników. Co więcej ASANA, przypomina o zadaniach mailem, co może być bardzo przydatne w przypadku realizacji wielu projektów. Za ostatni atut tego systemu można uznać możliwość przyłączenia do projektu swojego klienta, który na bieżąco może kontrolować prace. Dzięki takiej komunikacji, grupa może zrezygnować z wszystkich innych komunikatorów. Więcej informacji na: www.asana.com

Ciągle nie wiesz jak zdalnie zarządzać firmą? Spróbuj TRELLO!

W przypadku projektów grupowych nie sposób nie wspomnieć o aplikacji Trello. Jest to interaktywna wersja przyklejanych powszechnie na lodówce lub białej tablicy karteczek. Aplikacja została stworzona przez Fog Creek Software w 2011 roku. Od strony technicznej dzieli się ona na: tablice, listy (funkcjonujące w ramach tablic) i karty (pojedyncze zadania). W przypadku współtworzenia  projektu grupowego warto przygotować trzy tablice – „Do zrobienia”, „W trakcie”, „Wykonano”. Podczas pracy pomocna jest także funkcja bieżącej subskrypcji, która informuje nas o każdym ruchu współtowarzyszy w obrębie naszych tablic. Dużym plusem jest również szeroka gama kolorystyczna, która ułatwia segregowanie zadań. Więcej informacji na: www.trello.com

Potrzebujesz czegoś więcej?

Mniej popularne, ale również przydatne podczas pracy grupowej są aplkacje HipChat, GannttProject i Evernote. HipChat to narzędzie do komunikacji wieloplatformowej, pozwalające tworzyć pokoje rozmów. Aplikacja ta używana jest co raz rzadziej, ponieważ liderzy projektów wolą swoje grupy współtworzyć choćby na Facebooku. Kolejną aplikacją jest GannttProject. Jej głównym zadaniem jest wsparcie procesu zarządzania projektem poprzez możliwość stworzenia wykresu Gantta. Niestety, program ten nie oferuje żadnych funkcji społecznych, które w dobie komunikacji online, są podstawowym wymogiem każdego z narzędzi.

Ostatnią wartą uwagi aplikacją jest aplikacja Evernote. Jest to aplikacja, która pozwala na segregowanie wszelkich notatek, niezależnie od branży. Jej dużym atutem jest możliwość gromadzenia nie tylko notatek tekstowych, ale także notatek dźwiękowych, wizualnych i graficznych. Co więcej – bardzo przyjazny interfejs pozwala na łatwe poruszanie się po aplikacji i nie wymaga od użytkownika godzin poświęconych na tak zwane rozgryzienie całości. Ponadto dzięki systemowi synchronizacji z chmurą Evernote, użytkownicy mają dostęp do tych cyfrowych notatek z każdego urządzenia w dowolnym miejscu na świecie. To jedna z wielu dobrych odpowiedzi na pytanie jak zdalnie zarządzać firmą.

Powyższe zestawienie pokazuje jak ułatwić prace nad projektem grupowym, a także daje szanse liderom na nadzorowanie prac z każdego zakątka na świecie. Nie zwlekaj więc z urlopem – projekt jednym kliknięciem zatwierdzisz nawet z Honolulu. Wystarczy ASANA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *